Nabídka sortimentu

Nejširší nabídka daných produktů v Plzeňském kraji. Více než 10 000 dřevin.

Neváhejte a přijeďte se přesvědčit sami.

Jedle kavkazská

Abies nordmanniana

Dostupná velikost: 10 - 80 cm

Výška je omezena do 80 cm z důvodu špatného uchycení. Jedle kavkazské má stejný typ kořenu jako borovice (kůlovitý). Jedle kavkazská se vyznačuje středně dlouhými tupými jehlicemi, které jsou jak ze spodní strany, tak z horní strany zelené. Stromek se snaží růst přirozeně do tvaru kužele.

Jedle korejská

Abies koreana

Dostupná velikost: 10 - 200 cm

Jedle korejská je ideální stromek do zahrad. Její kořeny jsou jak povrchové, tak hlubinné (nemá kůlovitý kořen). Jehlice jedle korejské jsou krátké, tupé a při pohledu shora zelené až namodralé, zatímco ze spodní strany jsou stříbřité. Stromek roste přirozeně do tvaru pětiúhelníku. Jedle korejská dosahuje maximální výšky 8 m.

Borovice černá

Pinus nigra

Dostupná velikost: 10 - 100 cm

Výška borovice černé je limitována kůlovitým kořenem a proto je maximální dostupná výška 100 cm. Borovice černá je oproti borovici lesní tak trochu zarostlejší. Jednotlivá patra jsou hustější. Roční přírůstek je okolo 30 - 40 cm. Jehlice jsou dlouhé ve svazcích po dvou zakončené ostrou špičkou. 

Smrk stříbrný

Picea pungens

Dostupná velikost: 10 - 150 cm

Smrk stříbrný je díky, jak už název napovídá, stříbrné barvě velice pohledným stromkem. Jeho kořeny jsou povrchové, tj. ideální pro výsadbu. Velikou nevýhodou ovšem jsou jeho krátké, ale ostré jehlice. Stromek se snaží být sám o sobě kulatý - kuželovitý tvar.